Czy copywriting to dobra praca w domu?

black and gray metal container beside black laptop computer

Większość firm, sklepów internetowych, blogów, czy innych posiadaczy stron www. potrzebuje copywriterów. Są to osoby piszące teksty pod wyszukiwarki internetowe. Dzięki temu strony są lepiej pozycjonowane i łatwiej je wyszukać. Z tego powodu dużego zainteresowania specjalistami od SEO, wiele osób zastanawia się, czy nie spróbować. Zwłaszcza, że podobno to świetna opcja jako praca zdalna z domu. Prawda?

Zalety i plusy pracy zdalnej

Zanim odpowiemy na pytanie, czy copywriting to dobra praca w domu pomyślmy o samej pracy zdalnej. Taki format pracy ma zarówno wady jak i zalety, z którymi trzeba się liczyć.

Zalety :

  • brak konieczności dojazdu
  • elastyczne godziny pracy
  • brak bezpośredniej presji ze strony szefostwa
  • możliwość pracy w domowym zaciszu.

Wady :

  • brak kontaktów z osobami z pracy
  • samodzielnie należy zorganizować sobie narzędzia pracy i dbać o ich stan techniczny – w większości przypadków,
  • trudniej jest skupić się na pracy i zmobilizować się do niej.

Każdy zawód ma pewne cechy, które sprawiają, że albo nadaje się do formatu pracy w domu, albo nie. I o ile kasjer-sprzedawca pracujący z domu jest trudny do wyobrażenia to copywriter już nie. Praca copywritera opiera się głównie na szukaniu informacji i pisaniu w ich oparciu tekstów pod konkretne słowa kluczowe. Nie wymaga to więc specjalistycznego sprzętu, a jedynie komputera, edytora tekstu i Internetu. I naszej kreatywności oczywiście.

Nie jest to też zajęcie, które wymaga wygłuszonego boksu. Do większości zleceń wymagana jest jakaś godzina względnej ciszy i spokoju. Najważniejszy jest jednak czas pracy, który jest tutaj… Nie do określenia.
Większość copywriterów to freelancerzy, którzy realizują różne zlecenia w różnym czasie. Czasami będą dni, kiedy prawie cały dzień spędzimy przed komputerem. Niekiedy zaś przez kilka dni albo nie będzie zleceń, albo będą one zajmować nam tą godzinką dziennie.

Dlatego praca copywritera jest dobrą pracą w domu.